Workshop: de uil - 2026
Organisatie
- Plaats: Hilversum
- Datum: Zaterdag 14 februari
- Starttijd: 10:15
- Eindtijd: 12:30 / 13:00
- Prijs: 15 euro per persoon, inclusief koffie/thee
Omschrijving
Alles wat ik bij het onderwerp "de uil" weergeef, biedt je de mogelijkheid om via je het denken/het verstand kennis te maken met de uil. Gaandeweg gaat je gevoel daar meer in meedoen. Tijdens het tekenen krijgt je gevoel de hoofdrol. Hoe meer je vanuit je gevoel tekent hoe rustiger je van binnen wordt. Als het tekenen van de intuitieve mandala af is gaat je verstand -voor je het beseft- je mandala beoordelen. Geef dan je gevoel de kans om met een eigen, andere mening te komen waar je blij van wordt.Onderwerp "de uil".
Op de workshop gaan we in op de kenmerken en het gedrag van de uil in relatie met de natuur en de mens. Ook is er ruimte voor fantasie.
De uil is een interessante vogel, die een heel eigen plek in de vogelwereld inneemt. Wat valt jou het meeste op aan een uit? Het slaap-waakritme? Het fantastische gezicht en gehoor? De uilenbal? De wijsheid - de domheid? Het uilskuiken? Tijl Uilenspiegel? In de informatie die je vooraf ontvangt wordt meer verteld over deze kenmerken van de uil. Wat trekt jou het meeste aan of valt je sterk op? We beginnen de workshop met het delen van wat de informatie bij ons teweegbrengt. We bezien ook hoe een kenmerk wel of juist niet bij ons als mens aanwezig is.
We trekken een kaart uit een bijpassende kaartenset. Daarmee wordt via tekst en/of afbeelding verbinding gelegd met je gevoel, je innerlijk zijn. Dat vormt de basis voor het intuitief gaan tekenen binnen de cirkel (=mandala).
Zoals bij alle workshops zorg ik voor een veilige situatie waarin ik zal ondersteunen in het intuitief bezig zijn. Of ik geef je de ruimte als je ervoor kiest het zelf te doen.
Na afloop van het tekenen worden de intuitieve mandala's bezien en kort uitgelegd. Je beslist zelf of je je mandala wil laten zien.